Reklamlar
Kategoriler
Patlıcan kebabı
Bu içerik 24.821 kez görüntülenmiştir.
Reklamlar

Patlıcan kebabı çok sevilen yöresel yemek tarifleri arasında yerini alır. Tadı ve lezzetiyle mis gibi kokusuyla iştahları açar ve tadı damaklara yapışır. Gelecek olan konuklarımız için hazırlayıp özenle sunabiliriz. Patlıcan kebabı açık ekmek ile severek yenir ve yapılışı oldukça kolaydır.

 

İlk olarak patlıcanları enine dört parçaya bölelim. Kesilen parçaların sıraları bozulmaması için düzgün bir şekilde dizelim. Daha sonra kıymaya tuz ekleyip iyice yoğurmaya başlayalım. Kesilen patlıcanların dilimleri kalınlığında ve aralarına koyulacak şekilde yuvarlak köfteler hazırlayalım.

 

Patlıcanların diziliş sırası bozulmadan aralarına köfteleri düzgün bir şekilde yerleştirelim. Biraz sıkıştıralım. Köşeli şişlere geçirelim. Daha sonra mangal veya ızgarada pişirelim. Şişin ön tarafı pişince arka tarafına geçelim. Arkalı önlü pişirmeye devam edelim.

 

Her tarafı eşit şekilde piştikten sonra, kızarıncaya kadar çevirerek pişirelim. Sıcak olarak yufka, pide, lavaş veya sade ekmekle yenilebilir. Yanına ayran ve pilav yapılarak, gelen konuklarımıza ikram edelim. Afiyet olsun.

 

MALZEMELER

1 kg. patlıcan

750 gr. kıyma

tuz

 

Tavsiyemizdir;

Sebze çorbaları iyi bir tarifle yapıldığında çok lezzetli olabildiği gibi aynı zamanda en sağlıklı yiyecekler arasında başlarda gelir, et yemeklerinin yanında bu yemeklerde sofralarımızda mutlaka sıkça tüketilmelidir, aşağıda linkini verdiğimiz sitemizi mutlaka incelemelisiniz, işinize yarayacaktır;

Sebze Çorbaları sitesi

Son Eklenen Benzer Tarifler
Yorumlar
 
Pharmd8
24 Aralık 2013 - 19:16

Hello! gbedcaa interesting gbedcaa site! I’m really like it! Very, very gbedcaa good!

Yazı Etiketleri
www.yemekvitrini.com adresindeki genel yemek tarifleri içeren ana sitemizide ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.